Музей науки МАН – це перший державний музей, де заборонено НЕ торкатися експонатів. Відвідувач опиниться в просторі, де в зрозумілій і доступній формі продемонстровані найважливіші наукові здобутки людства, їхні закони та взаємодія.
У нас можна покататися на велосипеді з квадратними колесами, побачити двометрову голограму та багатокілограмовий кристал, дізнатися, як побудований організм людини та потримати в руках модель головного мозку й органів людини.
Окрім цього, на відвідувачів чекає безліч відкриттів і вражень: побачити власний голос і випробувати свою креативність, потрапити всередину гігантської мушлі та в дзеркальний тунель із оптичною ілюзією. Дізнатися, як змішуються кольори та створюється голограма. Найбільший інтерактивний експонат Музею науки – це скляна стеля, яка змінює колір.
Зона «Дивна матерія»
Виставка присвячена матеріалознавству, роботі з найкрихітнішими частинками речовини – молекулами й атомами. Їх дослідження дозволить зрозуміти, як удосконалити властивості матеріалів чи навіть створити абсолютно нові. Тут ти зможеш подивися на зразок одного з найбільших у світі кристалів та дізнайся, як створити мікрочип із піску. А ще поексперементувати з пінними структурами і дослідити явище магнетизму.
Інтерактивна пісочниця
Це експонат доповненої реальності, що створює чутливу до рухів людини проєкцію на реальний пісок. Сенсор глибини заміряє відстань до реального піску, програма обробляє отримані від сенсора дані, а проєктор відображає різні віртуальні об’єкти.
Зона «Акустика»
Експозиція «Акустика» – це простір, де ти дізнаєшся більше про звук – його фізичну природу, властивості, а також про можливості, які відкриває знання про світ звуків. Тут можна побачити свій голос, а також частоту звуку, почути його через акустичні дзеркала.
Зона «Людина»
Експозиція «Людина» – це простір, де ти дізнаєшся більше про принципи роботи людського організму.
Тут ти зможеш:
подивитися крізь окуляри, що перевертають зір;
виміряти швидкість реакції на світло та звук;
пограти із зоровими ілюзіями;
роздивитися анатомічну будову черевної порожнини людини;
спробувати відчути час та багато іншого.
Інтерактивні столи
Зазирни всередину організмів завдяки інтерактивному столу! Це сенсорна панель з миттєвим відгуком на дотик. Основне призначення пристрою – 3D-візуалізація реальних даних на рівні кісток, м’язів, нервової системи та газів. На планшетах представлена така тематика для відвідувачів: анатомія людини, тварини, комахи та метеорити в розрізі.
Зона «Оптика»
Виставка «Оптика» знайомить зі світом оптичних приладів і можливостей, які вони надають. Тут можна відкрити для себе світ кольору та пізнати, із чого складається світло.
Тут реально:
побачити нескінченне відображення та як зникає рука;
побувати всередині калейдоскопа;
яким чином працює змішування кольорів і як виникає веселка;
дізнатися, що таке поляризація світла та багато іншого.
Зона «Великі винаходи»
Азбука Морзе, міст Леонардо та гвинт Архімеда… Що спільного між цими експонатами? У цій частині музею відвідувач дізнається про надзвичайно важливі винаходи, без яких людство не змогло б створити сучасну цивілізацію.
Велосипед на квадратних колесах
Один із головних експонатів музею – велосипед на квадратних колесах. Він доводить, що все в житті можливо. Але, звісно, за певних умов. Розкриємо принцип, за яким працює велосипед. Секрет у формі дороги – кривій правильної форми, по якій котяться колеса в заданому напрямку, зберігаючи вісь.
Велосипед розробили в Національному музеї математики в Нью-Йорку. Зараз такі велосипеди є лише в чотирьох містах світу: Києві, Нью-Йорку, Сінгапурі та Ріо-де-Жанейро.
Голограма
Побач наукове «вау» із фантастичних фільмів! Голограма – це унікальний експонат, який зустрічає вас на вході до музею. Це набір технологій для точного запису, відтворення та переформатування хвильових полів. Фотопластинка за допомогою випромінювання отримує об’ємні зображення. Вона фіксує не саме зображення, а структуру відбитої від предмета світлової хвилі. Потім система відображає картинку й ми бачимо голограму.
Зона «Українські вчені»
Дізнайся про круті відкриття чотирьох з найвідоміших українських вчених! Олександ Смакула, Валентина Радзимовська, Іван Пулюй та Данило Заболотний поділяться історією своїх винаходів та досліджень наживо і цілком таємно.
Зона «Зимові види спорту»
Тепер можна влаштувати собі зимову казку за будь-якої погоди. Тут ти зможеш потренувати рівновагу на симуляторі сноуборду, уявити себе супергонщиком/-цею на бобслейній трасі та продемонструвати граційні рухи фігурного катання. А ще можна спробувати себе в ролі коментатора/-ки та разом із друзями провести голосову трансляцію подій на зимових змаганнях. Вас почують інші учасники виставки, які також спостерігатимуть за тим, що роблять спортсмени. Спробуй збудувати іглу в 3D-грі-головоломці.
Експозиція подарована центром науки «Experimentarium».
Майстерня ідей
Простір, де твоя креативність мусить вибухнити на максимум! Наразі представлено 4 бокси з ідеями. Твоя задача - обрати ідею та знайти рішення проблеми. Головна родзинка ситуації в тому, що у кожного відвідувача буде своє унікальне рішення, своя ідея. Ми пропонуємо тобі створити мультфільм, збудувати міст чи автомобіль з незвичних матеріалів, знайти баланс.
Кімната «Американські гірки»
Окрім цікавих фактів про цей популярний атракціон, ти зможеш самостійно побудувати його. Твій трек може складатись саме з тих елементів, які сподобались найбільше: круті повороти, мертві петлі, розриви трас та трампліни. Проте, весь час із тобою змагатиметься наука - фізика. Вона сильний суперник, повір. Випробовуй свій трек за допомогою кульок. Віримо, що саме ти зможеш створити ідеальні переходи між потенціальною та кінетичною енергіею, щоб розвага і наука тривали якнайдовше.